Самоосвіта

Китайгородська ЗОШ  І- ІІІ  ст.
                        Відкритий урок «Елементи геометрії»  4 клас
                                                   на тему



 «КОЛО І КРУГ»
 
 




              


                                                                           

                                                        Проведений вчителем початкових класів
Переясловою Л.В.



                                                   2013р.

Тема. Коло і круг.
Мета. Сформувати поняття в учнів про коло та круг, вчити будувати ці фігури за допомогою циркуля, формувати навички користування креслярським приладдям; розвивати уяву, мислення, заохочувати до найпростіших міркувань, висунення гіпотез; Виховувати любов до математики.
Обладнання: збірки з друкованою основою, набори для креслення, малюнки казкових героїв Точки та Олівця,  спортивні обручі, картки, кольорові олівці, ножиці, папір в клітинку, таблиці «Геометричні фігури», «Площа фігур», комп’ютер.
                                                      ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
  Урок ГЕОМЕТРІЇ настав.
Кожен  вже запам’ятав, що це час не для забав,
А для  цікавих і потрібних справ.
Щоб в 5 – му класі успіх  в математиці мати,
Закликаю сьогоднішню тему уважно вивчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.     Впізнай фігуру за  загадкою
Маю я лиш три сторони,
Всі разом міцно тримаються вони.
 Уважно поглянь і між ними знайдеш три кути.
           Чи можеш фігуру назвати цю ти ?  (Трикутник)
 У мене  є чотири сторони.
Я гордий , що однакові вони.
 Кутів прямих чотири маю.
 Від вас , шановні,  вже відповідь чекаю.  (Квадрат)
            Чотири маю сторони,  не всі однакові вони,
Прямих кутів чотири маю. Як мене звати , не згадаю! (Прямокутник).
-         Назвіть ще які геометричні фігури ви вивчили на  попередніх уроках?
-          Запишіть формули для обчислення площі Прямокутника, квадрата, трикутника.
2.     Вправа «Умілі ручки». Вирізати з паперу в клітинку прямокутник, квадрат, трикутник. Робота груп по обчисленню  їх площі.
3.     Вправа на увагу в зошитах від друга Олівця ( Ключ до знань)
В-2, п – 3, н-5, л- 3,  в – 2, л – 6 , в – 1, п – 1, в – 1, п – 2, н – 1, п – 3.
-         Хай цей ключик допоможе вам відкрити всі двері в замку науки геометрії.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.           1.Вправа «Дослідження» за підручником ст.. 45
    Порівняти фігури. (1-ша забарвлена всередині, а друга - ні). Може  з вас хто вже знає й назви цих фігур? Тож хай вам надасть допомогу наша  Точка.
2.     Загадка від Точки. Сьогодні наша подружка, погляньте на чому закотилася в наш клас ( обруч)
Ось вам загадка непроста:
 Я – фігура геометрична.
 Здається , дуже симпатична.
 Хоч люди кажуть не проста,
 Бо не маю жодного кута !
 Кругленька  і можу бути велика і маленька! ( Круг).
3.     Хвилинка Пізнайка.
А)Вивчення визначення на ст..45 ( в парах)
Б) Самостійна робота з посібником ст. 45 №1.  Поради від Олівця (Вивчення правил ТБ  при роботі з циркулем)
     4. Керована практика. Вправа №2 Креслення кола циркулем.
Фізкультхвилинка.
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Нумо  дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Сонце стало танцювати,
Нас до кола припрошати,
Нумо – разом ! Нумо – всі!
Потанцюймо по росі!
4.     Вправи  «Для тих хто хоче знати більше»
А)  Усні вправи № 1,2 ст. 47
Б)   Самостійна робота № 3 ст. 46, ст. 48  № 1.

В)   Робота з карткою «Вивчаємо разом»  (Система роботи  «вчитель - учень»).
        Коло
    Діаметр кола                                                                        
 Центр кола                                                                     радіус кола

Хорда – відрізок, який з’єднує будь – які дві точки кола
Сектором називається частина круга, що обмежена двома його радіусами.
 Область круга, обмежена хордою та дугою, називається сегментом.
5.     Вправа «Фантазія». Робота з  трафаретом в зошитах. ( див. завдання
ст. 48, № 2.) Створити малюнок використовуючи вивчені фігури.
6.      Робота з комп’ютером  Створення кругової діаграми «Наш настрій»
ІV. Підсумок уроку
Вправа «Інтерв`ю в колі друзів» (Діти стають у коло і беруться за руки)
-         Ваші враження від уроку?.
-          Що  нового запам’ятали з  геометрії ?
-         Де можна застосувати отримані знання?

 Робота  ваша  на уроці була  бездоганна ,
 Кожен  працював дуже старанно.
 Всім я дякую від всієї душі,
 Ви , четвертокласники – молодці!



Комментариев нет:

Отправить комментарий